Autorka se představuje

23. srpna 2013 v 15:34 | Helena |  ... a další
Ústřední výbor KSČM na mimořádném zasedání ve čtvrtek 22. srpna 2013 schválil volební program a kandidátky pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Program i první pětice všech kandidátek otiskuji v "přílohách", obé bude jistě předmětem mnoha debat a úvah. Pro hloubavé zájemce podotýkám, že existuje i širší verze volebního programu, kterou na požádání ráda zašlu nebo připojím.

A černá na bílém je i moje nominace na druhém místě kandidátky pro Kraj Vysočina … Takže by tady a teď asi mělo zaznít něco málo o mně, ne?
Soukromě je to krátké povídání: je mi 43 let, jsem podruhé vdaná, manžel Míla s titulem PharmDr. pracuje jako lékárník, sedmnáctiletá dcera Helie se propracovala do druhého ročníku gymnázia. Krom studijních úspěchů loni zvládla i čtyři tetování a dva piercingy… Bydlíme v Brtnici, třítisícovém městečku s renesanční historií na hlavní trase mezi Jihlavou a Třebíčí, v rodinném domku stran dopravního ruchu a s minimem sousedů, což vyhovuje zejména našemu zvěřinci. Díky lásce ke zvířatům (nebo už je to sběratelská vášeň?) jsme si postupně pořídili kde co, momentálně s námi přebývá šestičlenná psí smečka - trpasličí špic Kety, šeltie Aimi, čivava Vendulka, čínský chocholáček Billie, pro přátele Chňapka, a dva voříšci Eila a Strify (tohle zvláštní jméno má na svědomí německá kapela Cinema Bizarre a hudební vkus mé dcery) - doplněná kočkou Micinou, zakrslým králíčkem Šedou a morčaty Billem a Tomem (že by Tokio Hotel?). A abychom se náhodou nenudili, dostala jsem loni vynikající nápad pořídit kamarádce ke čtyřicátinám göttingenské miniprasátko, které dostalo jméno Růženka, jako bumerang se nám vrátilo zpět a už rok okupuje gauč v obýváku. O jednotlivých členech domácnosti se na tomhle blogu určitě časem dozvíte mnohem víc, hlavně Růže je neustálým zdrojem příhod, šoků a jiných historek z natáčení. Tolik moje rodina, pokračování příště.

A já a strana? Členkou KSČM jsem od srpna 2008, ale aktivně jsem se politice začala věnovat teprve v roce 2011 po přechodu do základní organizace v Třešti. Tady jsem dostala šanci opravdu pracovat, jako člence městského výboru mi kolegové umožnili realizovat celou řadu nápadů a ochotně mi pomohli, což musím obdivovat a být za to vděčná. V praxi to funguje tak, že já něco vymyslím a deset, patnáct dobrovolníků potom tráví sobotu na rozpáleném náměstí organizací her pro děti a rozdáváním cen - díky vám, jste báječní a skvělí! V roce 2012 jsem se stala členkou Okresního výboru KSČM Jihlava a okres Jihlava reprezentuji i v Ústředním výboru KSČM. Letos dal ÚV vzniknout Komisi žen, ve které zastupuji Vysočinu, na vlastní žádost, protože otázky genderu, které jsou hlavním zájmem komise, mě dlouhodobě zajímají. No a v říjnu uvidíme, co bude dál. Třeba se nic nezmění, ale taky se můj svět může obrátit vzhůru nohama - to už je v rukou voličů.

Pro dnešek stačí, ne? Nic se nemá přehánět, ale zítra tu budu zas :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama