Do voleb jednotně

8. září 2013 v 20:54 | Helena |  KSČM
Včerejší setkání členů a sympatizantů KSČM pod Kunětickou horou jednoznačně ukázalo to podstatné - do voleb jdeme jednotně. Pod jasnou oblohou se u stánků s bohatým občerstvením a dalším doplňkovým sortimentem a za jásavých tónů country hudby všichni nejen báječně bavili, ale především bylo stále zřejmější, že slunce zřejmě projasnilo i mezilidské vztahy a rozpustilo mnohým chmury na duši. Hlavními organizátory akce byly Královéhradecký a Pardubický kraj, odvěcí rivalové, jejichž představitelky, nepřehlédnutelná Soňa Marková a půvabná Květa Matušovská zde stály bok po boku a jejich přátelská spolupráce nenechávala nikoho na pochybách, že cíl blížících se voleb je jediný - maximální úspěch strany jako celku. Takový byl duch celého setkání a jeho poselství ostatním stranám i voličům. A zjevný protiklad k půtkám o umístění na kandidátkách, které končí žalobami u soudu nebo hanlivými obrázky, přikreslovanými ke jménům při interních volbách.

Sobotního setkání jsem se účastnila pracovně, čímž sice nebyl nijak nadšený můj manžel, který tak mezi stánky bloudil sám, ale bylo to prostě potřeba. Stála jsem u stolku s peticemi, kterými KSČM žádá budoucí Poslaneckou sněmovnu PČR o schválení zákona o majetkových přiznáních občanů s majetkem vyšším 20 milionů a právnických osob s vlastnictvím nad 50 milionů korun, a druhou peticí se chystá k boji za ukončení a minimalizaci následků tzv. církevních restitucí. Moje umístění tady bylo logické, jsem zmocněncem pro tu první petici a taky otázka jak dál s vyrovnáním s církvemi mě dlouhodobě zajímá, hlavně díky tvrzení mnoha médií o nevratnosti tohoto procesu. K obojímu se tady na blogu ještě dostanu, jsou to témata, která si zaslouží samostatné vysvětlení a rozbor. Potěšilo mě, že se podařilo získat maximum podpisů, závěrem akce byly všechny archy, které jsem dostala k dispozici, plné podpisů a nechyběl ani jediný. Je vidět, že naši členové nejsou lhostejní k dění kolem a uvědomují si, jakou cestou je potřeba se dál dát. I diskuze na daná témata byly zajímavé, překvapilo mě, jak osobně mnozí vnímají především otázku církevních "náhrad". Mladý muž, který se nás jal přesvědčovat, že církve jsou v právu a my jsme zločinci, kteří brání odškodnění okradeného, neměl proti jednoznačným argumentům přítomných vůbec šanci a bylo jen smutné sledovat, jak sahá v trapně vyčpělému argumentu a obviňuje starší paní, která očividně věděla naprosto přesně, o čem mluví, ze zaslepenosti a dokonce "vymytého mozku". Škoda, že si sám neuvědomil, na čí straně k oné očistě došlo...

Zážitků by se našla celá řada, ale určitě bude mnohem lepší, když se příští rok sami zúčastníte a užijete si taky něco z té úžasné a neopakovatelné atmosféry, která na louce pod hradem panuje.

A abych nezapomněla - dík patří Ketynce, která celých šest hodin vzorně seděla v kapse na mém břiše, přitahovala pozornost kolemjdoucích a stala se mým maskotem pro celé volby. Jsem přesvědčená, že díky malé špiclence si mě zapamatuje víc lidí, než díky práci, kterou jsem na místě odvedla. Kandidátů bylo na setkání hodně, ale paní se psem jen jedna, ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama