rozhovor pro Haló noviny

22. října 2013 v 11:15 | Helena |  Média

Proč jste se rozhodla kandidovat v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny?
Pracuji jako právnička ve veřejné správě už více než 15 let a už mě opravdu nebaví bezmoc, s jakou lidem na jejich žádosti o radu a pomoc musím odpovídat, že nic takového prostě není. Že mnohá jejich práva existují pouze na papíře, aniž by byla opravdu vymahatelná, případně, že sice mají možnost uplatnit a hájit své nároky, ovšem se značnými náklady, v časově náročném procesu - a s nejistým výsledkem.
Je nejvyšší čas vrátit lidem důvěru v právo a tím i důvěru v systém jako takový, přesvědčit je skutky, nikoliv slovy, že stát za svými občany stojí a politici jsou tu pro ně nejen měsíc před volbami.

Čím chcete kraji Vysočina prospět po svém zvolení do sněmovny?
Nejen Vysočině. Mým předním zájmem jsou právě změny legislativy vedoucí k větší právní jistotě, k obraně zájmů všech občanů. V první řadě vraťme lidem základní jistoty, které by měly být dostatečně garantované Listinou základních práv a svobod, a to bez jakýchkoliv dodatků, úprav a podmínek - právo na život a zdraví, na osobní svobodu, na vzdělání a zaměstnání, ale třeba i právo na lidskou důstojnost a osobní čest, což jsou dnes pojmy, které mnohdy nezajímají ani jejich nositele. I ochrana žen, mladistvých a zdravotně postižených by měla být základním právem, přitom naše země má více zázračně uzdravených než Lourdy, a to jen díky změně hodnocení stupňů postižení.
Občané jsou si před zákonem rovni ve svých právech a mají nárok na jejich soudní a jinou ochranu - realita je ovšem taková, že mnozí raději na své nároky rezignují, odrazeni soudními poplatky, taxami advokátů a délkou soudních sporů. Limitem je pouze ekonomická situace, spravedlnost zůstává stranou.
Myslíte si, že KSČM uspěje u voličů v předčasných volbách? Jste v tomto ohledu optimistkou?
Věřím v úspěch KSČM. Už proto, že naše strana jako jediná nabízí občanům skutečně to, co by mělo být samozřejmostí - vládu lidu, lidem a pro lidi.

Co, dle Vašeho názoru, nejvíce v současnosti "pálí" občany ČR, a také obyvatele kraje Vysočina?
Stále více rodin a jednotlivců balancujících na okraji chudoby, nezaměstnanost, hrozba ztráty střechy nad hlavou, okrádání povýšené na druh podnikání, vysoká kriminalita a naprostý nedostatek bezpečnosti v běžném životě. A aktuálně ekonomická situace, v níž se ocitly nemocnice v důsledku změny úhradové vyhlášky a která ohrožuje jimi poskytované služby. Zdraví máme jen jedno, pracovní neschopnost z finančních důvodů mnozí nahrazujeme čerpáním dovolené, které se nám potom nedostává k tolik potřebnému odpočinku - kolaps zdravotnických zařízení by mohl být opravdu důstojnou tečkou za systémem zdravotnéí péče, jak ho nastavily dosavadní pravicové vlády.

Jaké jsou Vaše koníčky, jak trávíte svůj volný čas?
Vzhledem ke smečce šesti psů občas přemýšlím, co že to ten "volný čas" vlastně je… Navíc nám doma tak nějak "zůstalo" gettingenské miniprasátko, původně míněné jako vhodný dárek pro kamarádku, momentálně patnáctikilový čuník, převážně se rozvalující na gauči se zálibou v televizním zpravodajství. S takovým zvěřincem vážně moc času nezbývá, a i když už, je mým koníčkem moderování, od sportovních akcí převážně souvisejících s pejsky (agility je skvělá záležitost!), přes společenské záležitosti až po mítinky KSČM.

Jakým způsobem hodláte přitáhnout pozornost Vašich případných voličů?
Nevěřím v "přitahování pozornosti" těsně před volabami, ale v soustavnou práci a snahu něco změnit, nebo alespoň pomoci tam, kde změna zatím není možná.

Co byste voličům vzkázala?
Než vhodíte lístek do volební urny, dobře si přečtěte program strany, kterou hodláte volit. Vynechte média a zpravodajství, které přinesla v posledních dvou měsících a raděj si sami pro sebe srovnejte to, co která strana slibuje ve svém programu s tím, co nabízela v programech minulých a především s tím, co skutečně dělala. Potom budete moci volit s čistým svědomím, že jste pro sebe, své blízké a naši zemi udělali to nejlepší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama