Březen 2014

Chceme Evropu pro lidi!

31. března 2014 v 17:58 | Helena |  KSČM

V pondělí 31. 3. 2014 vstupuje KSČM do kampaně pro volby do Evropského parlamentu. Tady jsou zásadní body našeho programu s názvem

"Chceme Evropu pro lidi!":

 • Rovné příležitosti, posílení demokracie a ochranu všech lidských práv.
 • Právo na práci a spravedlivou mzdu, zkrácení pracovní doby bez snižování mezd.
 • Dostupné vzdělání a lékařskou péči, důstojný život seniorů ve všech zemích EU.
 • Stejnou kvalitu a bezpečnost potravin za srovnatelné ceny, ochranu spotřebitelů.
 • Ochranu soukromí a informační svobodu, stop šmírování a cenzuře internetu.
 • Zákaz daňových rájů a placení daní v zemích vzniku zisku.
 • Účinné, veřejné a rychlé čerpání evropských dotací. Využívat, NE zneužívat.
 • Udržení míru a bezpečnosti v souladu s mezinárodním právem a Chartou OSN.
 • Kolektivní bezpečnost Evropy bez útočné strategie NATO.
 • Podporu demokratické, mírové a ekologické systémové alternativy.

ANO SPOLUPRÁCI, NE BYROKRACII!

kandidáti KSČM do Senátu

29. března 2014 v 20:01 | Helena |  KSČM
V podzimních senátních volbách budou za KSČM kandidovat:
Obvod Cheb + Tachov
- Ing Pavel Hojda, 1952, oborový specialista ČD
Obvod Kladno + Louny + Rakovník
- MUDr. Eva Kašová, 1952, lékařka
Obvod Plzeň - město
- RSDr. Ing. Karel Kvit, 1951, v důchodu
Obvod Písek + Prachatice + Strakonice
- Mgr. Vítězslava Baborová, 1954, učitelka
Obvod Jindřichův Hradec + Pelhřimov
- Radek Nejezchleb, 1974, revizor ČD
Obvod Benešov + Praha - západ + Příbram
- RSDr. Josef Hála, 1953, starosta Jinců
Obvod Praha 5
- JUDr. Lubomír Ledl, 1952, OSVČ - ředitel obchodní společnosti
Obvod Praha 9
- František Křížek, 1946, výkoný tajemník a technik BOZP v centrále Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska
Obvod Praha 1 + 2 + 5 + 6 + 7
- Dagmar Gušlbauerová, 1952, odborná referentka
Obvod Kladno + Praha - západ
- Bc. Rudolf Carvan, 1955, zaměstnanec Policie ČR
Obvod Děčín
- Doc. Dr. Václav Šenkýř, CSc., 1941, OSVČ
Obvod Česká Lípa + Liberec + Mělník
- Jan Dvořák, 1967, strážník Městské policie
Obvod Náchod + Trutnov
- Slavomír Brádler, 1949, důchodce
Obvod Kolín + Nymburk + Praha - východ
- František Švarc, 1952, předseda OV KSČM
Obvod Hraec Králové
- Ing. Lubomír Štěpán, 1954, OSVČ
Obvod Hradec Králové + Pardubice + Rychnov nad Kněžnou + ústí nad Orlicí
- PaedDr. Josef Lukášek, 1952, člen Rady Královéhradeckého kraje, sociální odbor
Obvod Žďár nad Sázavou
- Ing. Petr Stoček, 1945, v důchodu
Obvod Brno - venkov + Znojmo
- RNDr. Marta Bayerová, 1956, senátorka PČR
Obvod Brno - venov + Vyškov
- Ing. arch. Zdeněk Koudelka, 1956, OSVČ, vedoucí střediska firmy odpovědné za nakládání s odpady
Obvod Brno - město
- Helena Sýkorová, 1956, předsedkyně Konrolního výboru Zastupitelstva města Brna
Obvod Nový Jičín + Přerov
- Mgr. Miroslav Raindl, 1953, vedoucí psycholog střediska výchovné péče
Obvod Olomouc + Šumperk
- Zdeněk Beňo, 1957, OSVČ
Obvod Frýdek - Místek
- Mgr. Ivan Vrba, 1953, samostatný odborný referent technického úseku, právník
Obvod Opava + Ostrava - město
- Petr Gajdáček, 1949, v důchodu
Obvod Karviná
- Tomáš Gallik, 1962, horník
Obvod Vsetín + Zlín
- Mgr. Vlastislav Antolák, 1942, učitel
Obvod Hodonín + Uherské Hradiště
- Ing. Ivan Mařák, 1962, náměstek hejtmana Zlínského kraje

něco pozitivního (?)

27. března 2014 v 19:26 | Helena |  tak mě napadá
Hledala jsem nějaké pozitivní téma, o kterém bych dnes mohla napsat. Mám za sebou dlouhý a únavný den, kdy jsem předsedala přestukové komisi, a chtěla jsem si zvednout náladu. Kauzy, které rozhodujeme, samozřejmě působí i nás, tomu se nedá vyhnout. Většinou už jde po těch letech o rutinu, krádeže, sousedské vztahy, tu a tam opilec na chodníku, ale jsou i přestupky, které se vymykají, ty si potom pamatujeme hodně dlouho. Řešili jsme třeba kolektivní rvačku na masopustní zábavě, to byla lahůdka, všichni pod obraz, navíc v maskách, a pral se každý s každým. Vyslýchali jsme i opravdu už staršího pána, který do sálu vstoupil ze sousedícího výčepu, aby se podíval, co se děje, mezi dveřmi dostal facku a tím jeho působení toho večera skončilo. Před komisí si ten večer moc pochvaloval s tím, že se najednou cítil tak nějak mladší... Celkově přestupky pod vlivem alkoholu jsou většinou na pohodu, účastníci do rána vystřízliví, před komisí se za své chování upřímně stydí a nejvíc je zajímá, kolik mají zaplatit, aby už měli všechno za sebou. Co nemám ráda, jsou dlouhodobé spory v rodinách nebo mezi sousedy, tam totiž předem vím, že ať rozhodneme jakkoliv, vždycky bude jedna ze stran nespokojená a problém se tím stejně nevyřeší, protože jeho podstata je obvykle někde úplně jinde. A že jsou lidi schopni si dělat neuvěřitelné věci ... Zažila jsem lití vody sousedovi v zimě na cestu, cákání holubích hovínek na sušící se prádlo, odříznutí vrat ze sloupku, házení dělobuchů po psovi. Komise vyřeší jeden případ, ale s lidskou zlobou nic nenadělá.
Dneska jsme začali tím vůbec nejhorším, mladíkem, který neunesl rozchod s dívkou, zkopal ji a nechal ležet na cestičce v parku, kde ji našel náhodný kolemjdoucí. A protože nebyla zraněná vážně a z napadení si odnesla "jen" psychické následky, nejedná se o trestný čin. V takovýchto případech, přiznávám, se cítím bezmocná, při rozhodování jde o tvrzení proti tvrzení, protože útočník všechno popírá - a my s tím nic nenaděláme. Přitom si nedovedu představit moc horších věcí, než když muž vztáhne ruku na ženu, natož aby do ní kopal. Pokračovali jsme banálním konfliktem mezi chovankami výchovného ústavu, kde ale bylo hodně depresivní poslouchat obviněnou, která má vlastně jen tu smůlu, že ji nikdo nechce, nikoho nemá, nikoho nezajímá, nemá oč usilovat a taky na ni nic nepůsobí. Dívce je sedmnáct - a co ji v životě čeká? ... Asi totéž, co jinou, dnes už bývalou svěřenkyni téhož ústavu, jejíž přestupek jsme projednávali jako poslední. Okradla devadesátiletou paní, která ji pozvala na čaj a sušenky ...
Po tom všem jsem se upřímně snažila najít jakoukoliv zprávu, kterou bych zvedla náladu sobě i vám. Církevní restituce, dění na Ukrajině, šéf Tatry požaduje pět milionů za trestní stíhání, Věra Jourová za vazbu přibližně polovinu, Rittigovi soud vrátil cestovní pas - aspoň, že Petra Faltýnová vyrazila do společnosti v minišatech bez spodního prádla. Jinak jsme dnes, přátelé, s pozitivními myšlenkami v háji.

novinky z MěV v Třešti

26. března 2014 v 19:10 | Helena |  KSČM

V úterý 25. 3. se sešel Městský výbor KSČM v Třešti na svém pravidelném zasedání. Poprvé se jednání zúčastnil lídr kandidátky pro podzimní komunální volby s tím, že se nadále hodlá zapojovat do činnosti organizace a pořádaných akcí.

Po zhodnocení oslav Mezinárodního dne žen, které bohužel navštěvuje stále méně našich členek, a po informacích z vyšších orgánů, byla na pořadu dne celá škála organizačních záležitostí. Pro volby do Evropského parlamentu byly delegováni členové okrskových volebních komisí a zároveň byli seznámeni s některými odlišnostmi v povinnostech komisí při tomto typu voleb.

Na 8. 4. 2014 svolává předseda Mirek Kříž setkání předsedů základních organizací, jehož se zúčastní i lídr komunální kandidátky a Helena Vrzalová, členka ÚV KSČM, s cílem připravit program pro volby do městského zastupitelstva a dohodnout podrobnosti k přípravě volebních materiálů.

V úterý 15. 4. 2014 proběhne burza oblečení, obuvi, hraček a sportovních a školních potřeb, inzerát bude publikován v dubnovém vydání měsíčníku Naše město, v Třešti a okolních obcích budou vyvěšeny plakáty. Upoutávky se už objevily v některých facebookových skupinách a na stránkách Krajského výboru KSČM Vysočina. Rozesílány jsou průběžně pozvánky. Byly rozděleny pořadatelské povinnosti s tím, že městský výbor bude posílen o několik dobrovolníků, kteří pomohou hlavně s příjmem věcí do prodeje a později jejich výdejem. Technicky, organizačně a materiálně burzu zajistí Mgr. Vrzalová.

Další akcí, která třešťskou organizaci čeká, jsou oslavy 1. máje. I letos by KSČM měla být vidět na náměstí T. G. Masaryka, kde bude připraven program pro děti, tentokrát formou jízdy zručnosti na všem, co má kola. Podle věku a schopností budou soutěžící projíždět překážkovou trasu a plnit některé úkoly, které u těch starších budou znamenat např. i rozeznávání dopravních značek. Odrážedla, tříkolky, koloběžky a kola si děti mohou přivézt vlastní, nebo budou mít možnost si stroj půjčit na místě. Soutěž bude doplněna ještě kopáním míče na branku, aby si přítomní zkrátili čas čekání, než na ně přijde řada. Pomoc s organizací sportovní části odpoledne přislíbili mladí členové strany z Batelova a Jihlavy, děkujeme! Po ukončení jízd předvedou své vystoupení členky oddílu aerobiku z Třeště a účastníky pozdraví předseda Legislativního výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina, JUDr. Drahoslav Oulehla, který je v Třešti častým a velmi oblíbeným hostem. Od tří hodin bude následovat tradiční posezení v salonku restaurace U Kapra s hudbou Seniorka, drobným občerstvením zdarma a bohatou tombolou, do níž losy obdrží všichni přítomní jako pozornost pořadatele. A každý los vyhrává! Cen se podařilo shromáždit opravdu hodně a určitě by byla škoda nechat si akci ujít.

V květnu dále městský výbor chystá pietní vzpomínku na události konce druhé světové války v Třešti, letos v termínu 5. 5. Čestnými hosty budou Pavel Kováčik, předseda Poslaneckého klubu KSČM, a Pavla Šlahúnková, šestá na kandidátce strany pro volby do Evropského parlamentu, a Miloslav Wasserbauer za Klub českého pohraničí. Se všemi budou mít účastníci možnost besedovat po ukončení vzpomínkového programu na Vězeňském dvoře v prostorách Klubu seniorů. Pravidelně se pietního aktu účastní předseda Krajského výboru KSČM Vysočina a předseda Okresního výboru Jihlava, Pavel Kalabus a zástupci stranických organizací z dalších měst a obcí. V letošním roce plánují návštěvu Třeště při této příležitosti na pozvání Mgr. Vrzalové členky Levicového klubu žen ze Žďáru nad Sázavou, pro které bude připravena i prohlídka města a návštěvu expozice betlémů.

A protože nejen prací živ je člověk, závěr březnového zasedání patřil dvěma oslavenkyním - osmdesáti let se dožívá Marie Kopečná, sedmdesáti Alena Lorencová, obě členky městského výboru. Oběma moc a moc blahopřejeme!!!

zasedání KV Vysočina

25. března 2014 v 18:22 | Helena |  KSČM

V pondělí 24. 3. 2014 zasedal Krajský výbor KSČM Vysočina. Projednávané organizační otázky se tentokrát týkaly především blížících se voleb do Evropského parlamentu, výběru kandidátů do senátních voleb a přípravy zasedání Zastupitelstva Kraje Vysočina (1. 4. 2014). Zde budou řešeny některé sporné otázky, např. investice do zpevnění přistávacích ploch letiště Jihlava, příspěvek na monumentální pomník sv. Zdislavy nebo výstavba azylového domu pro ženy a matky s dětmi v Třebíči.

Vzhledem k tomu, že tuto sobotu proběhne zasedání ÚV KSČM, byli přítomní seznámeni s materiály, které zde budou předloženy, z nichž některé bylo potřeba prodiskutovat podrobněji a přijmout k nim stanovisko.

Ale co je nejpodstatnější, byl sestaven harmonogram oslav 1. máje v jednotlivých městech kraje, vč. čestných hostů. Takže kde se s námi můžete setkat?9.00 … Pelhřimov … prostory OV … Ladislav Nováček

9.00 … Humpolec … Na plovárně … Pavel Kováčik

9.15 … Světlá nad Sázavou … nám. Trčků z Lípy

9.30 … Havlíčkův Brod … Havlíčkovo nám. … Pavel Kováčik

9.30 … Žďár nad Sázavou … Atrium … Josef Zahradníček

10.00 … Jihlava … Masarykovo nám. … Josef Zahradníček

10.00 … Hrotovice … před zámkem

10.00 … Ledeč nad Sázavou … Husovo nám.

11.00 … Rouchovany … koupaliště

13.30 … Třešť … nám. T.G.Masaryka … Drahoslav Oulehla

13.30 … Moravské Budějovice … Hotel Grand … Josef Zahradníček

14.00 … Třebíč … Dům zahrádkářů … Pavel Kováčik

14.00 … Jaroměřice nad Rokytnou … restaurace Střelnice

14.00 … Jemnice … dětské dopravní hřiště

jak oznámit přestupek

24. března 2014 v 18:09 | Helena |  přestupky

Máte za to, že ve vašem okolí došlo ke spáchání přestupku, případně jste se stali jeho obětí?

Máte dvě možnosti, jak postupovat. Buď vše oznámíte na Policii ČR, nezáleží na kterém oddělení, nejlepší je osobní návštěva. Policista s vámi sepíše tzv. podání vysvětlení a tím to pro vás v první fázi končí. Policie provede nejnutnější kroky ke zjištění, zda nejde o trestný čin, případně zjistí svědky apod. A věc postoupí příslušnému správnímu orgánu.

Druhá cesta je vhodná tehdy, pokud víte bezpečně, co se stalo, a máte i svědky nebo jiné důkazy. To potom stačí podat písemně oznámení obecnímu (městskému) úřadu tam, kde k přestupku došlo. V oznámení nezapomeňte uvést své osobní údaje - jméno a příjmení, datum narození a místo trvalého bydliště, případně kontaktní adresu, na které přebíráte poštu, pokud je odlišná od trvalého pobytu. Dále je třeba co nejpřesněji popsat, kdo čin spáchal, kdy, kde a jak. Pokud je znáte, doplňte jména a adresy svědků, nebo uveďte, jaké máte jiné důkazy.

V obou případech potom očekávejte předvolání od správního orgánu, nejčastěji komise k projednávání přestupků. Před komisí budete vystupovat buď v postavení svědka, tedy vypovíte, co víte, členové komise a obviněný vám mohou klást otázky. Počítejte s tím, že obviněný bude vaší výpovědi přítomen! Nebo vám přestupkem byla způsobena škoda (zničení věci, úhrada lékařského ošetření, ušlá mzda apod.), potom máte právo před komisí uplatnit nárok na náhradu škody a stáváte se poškozeným. Pozor! Nestačí toto uvést do protokolu na policii, uplatnit škodu musíte před správním orgánem, který věc projednává - a škodu je potřeba doložit. Paragonem, dokladem o opravě, účtem od lékaře, potvrzením zaměstnavatele apod. Náhradu škody v neprokázané výši komise zamítne, nemá jinou možnost. Rozdíl v postavení svědka a poškozeného je dost podstatný - poškozený je totiž účastníkem řízení, mj. má právo být přítomen po celou dobu dobu jednání (svědek jen přijde, vypoví a odejde), klást otázky svědkům, nahlížet do spisu, vyjadřovat se ke všem skutečnostem a především - obdrží rozhodnutí ve věci a proti části o nároku na náhradu škody se může odvolat. Svědek nemá právo dozvědět se výsledek řízení! A to ani tehdy, když je oznamovatelem přestupku nebo osobou přestupkem postiženou. Tohle se těžko vysvětluje třeba v případě fyzického napadení. Vysvětlujte někomu, kdo dostal pár facek, že nesmí ani vědět, jestli byl útočník shledán vinným, natož jaký mu byl uložen trest.

Na druhou stranu má svědek nárok na úhradu cestovného (i když jede vlastním autem) a na náhradu ušlé mzdy. Žádost musí podat do osmi dnů od konání jednání.

Už víte, jak na to? Oznámení přestupku není nutné se nijak obávat, i když projednávání samozřejmě není nic příjemného. Jen ještě upozorňuji, že nepravdivé oznámení je samo o sobě přestupkem, za který lze uložit pokutu až do výše 3.000,-Kč ...

březnové zasedání OV KSČM Jihlava

21. března 2014 v 15:37 | Helena |  KSČM


Ve čtvrtek 20. 3. proběhlo pravidelné zasedání Okresního výboru KSČM Jihlava. Po informaci o organizačním a materiálním zajištění voleb do Evropského parlamentu (připomínám, že krajský mítink nás čeká dne 13. 5. v Jihlavě), a zprávě předsedy Pavla Kalabuse o nedávném jednání krajského výkonného výboru následovala dlouhá a bouřlivá diskuse o připravovaném odhalení pomníku partyzána Karpova v Sedlejově. Památník je zde samozřejmě umístěn již historicky, nově byl ale přesunut na důstojnější a lépe přístupné místo a jeho okolí bylo pietně upraveno. Ve středu 30. dubna bude pomník slavnostně odhalen v přítomnosti delegace ruského velvyslanectví a řady dalších hostů. Debata se týkala účasti oficiálních zástupců a členů KSČM na této akci, nakonec bylo domluveno, že okresní výbor vypraví z Jihlavy autobus, připraveny budou i odpovídající věnce k uctění památky ruského partyzána.

Ve večerních hodinách 30. 4. je k "čarodějnicím" v Dobroníně připraven lampionový průvod, všichni jsou zváni.

Pavel Kalabus dále upozornil, že v červnu proběhne setkání mladých členů a příznivců strany, za Kraj Vysočina by se zúčastnil z každého okresu jeden zástupce.

Mirek Kříž, předseda MěV v Třešti, pozval všechny na burzu oblečení, obuvi, hraček, školních a sportovních potřeb, kterou městský výbor strany organizuje v úterý 15. 4. v místním kulturním domě. Vítaná je i pomoc při propagaci.

Protože se stále více blíží Svátek práce, byly zmíněny i otázky zajištění dvou setkání, která při této příležitosti proběhnou. 1. května od 10.00 hod. se tradičně koná mítink na Masarykově náměstí v Jihlavě, kde čestným hostem bude poslanec PČR Josef Zahradníček. V programu vystoupí folklórní soubor Dřeváček vedený manžely Dřevovými a oblíbená dechovky z Brtnice Vysočanka. Program bude moderovat Helena Vrzalová.

Týž den od 14.00 hod. bude na nám. T. G. Masaryka v Třešti připraven zábavný program pro děti, na který by o hodinu později navázal předseda Legislativního výboru a člen Zastupitelstva kraje Vysočina, JUDr. Drahoslav Oulehla. Poté se účastníci přesunou do salonku restaurace U Kapra k posezení s hudbou a tancem. Jako vždy zahraje Seniorka, v krátkém vystoupení se předvedou děvčata z oddílu aerobiku z Třeště a připravena je i bohatá tombola.

Pavel František Daněk z Komise mládeže seznámil přítomné s plánem na turnaj v malé kopané dne 14. 6. 2014, jednání s provozovatelem fotbalového hřiště v Jihlavě už probíhají. Dále mladí v našem okrese připravují na druhou polovinu srpna soutěžní klání v dámě, piškvorkách a šachu a na podzim potom turnaj v bowlingu.

Když k tomu přidáme akce chystané v jednotlivých městech a obcích, zdá se, že v letošním roce bude KSČM v jihlavském okrese na veřejnosti hodně vidět.

nový zpěvák Queen

20. března 2014 v 21:35 | Helena |  ... a další
Tohle je vážně bomba a přitom jsem se od minulého týdne, kdy Brian May novinku oznámil, nedostala k tomu, abych jí věnovala aspoň pár řádek. Z toho je vidět, jak člověk magoří z práce a povinností, ať chce nebo ne.
Samozřejmě - jsem fanynkou Queenů, taky kdo ne, hlavně jejich balady jsou strhující, ale hlavně - novým zpěvákem, kterého si skupina po třiadvaceti letech od smrti Mercuryho vybrala, je Adam Lambert. Že vám to nic neříká? Fakt blbý, s tím byste měli něco dělat. V roce 2009 se fantasticky uvedl v soutěži American Idol, a i když nakonec zůstal na druhém místě (že by to nějak souviselo s jeho přiznáním sexuální orientace?), stal se prakticky přes noc hvězdou. Nejen díky sexy vzhledu, ale především zásluhou nezaměnitelného hlasu s úžasným rozsahem. Jen kvůli tomu, jak vypadá, by si ho legendární skupina asi vybrala dost těžko, že. I když určitě i to sehrálo svoji roli, protože Adam je šoumen a provokatér, který do svých vystoupení dává cosi, co udělalo superstar z Mercuryho - charisma, kus sebe a spoustu invence. Lidově řečeno, nebojí se na pódiu pořádně vyřádit. Před dvěma lety jsme s rodinou vyrazili na koncert Queen do polské Wroclawi, bylo to jedno z vystoupení právě s Adamem Lambertem, dalo by se říct na zkoušku, jak si zpěvák s kapelou sednou. A byla to bomba! Narvaný stadion, přísná bezpečnostní opatření (prohlíželi mi i ledvinku, zřejmě, zda v ní nemám zbraň, přitom jsme v pohodě vnesli dovnitř transparent, upevněný na hodně ostrých opíkáčcích na buřty), vcelku slušné předkapely a potom ... To se vážně nedá popsat, to musíte zažít! Bude to asi znít divně, ale takhle bombastické akce jsem zažila zatím jen tři - koncert jednoho ze tří nejlepších tenorů světa, José Carrerase v Ostravě, heavy metalové nejhlasitější skupiny světa Manowar v Pardubicích a teď tohle (možná mám trošku pestřejší hudební vkus, no a co). Čirá senzace.
Ale zpátky k tématu. Je skvělé, že Queen znovu plánují šňůru, i když prozatím po USA, je skvělé, že se jejich zpěvákem stal právě Adam Lambert. Jen v koutku duše doufám, že Adamovi zbyde čas i pro vlastní kapelu a vlastní písničky, díky kterým je jeho fan club "glamberts" rozšířený po celém světě. A jestli pořád nevíte, o koho jde, zkuste si pustit pár skladeb z některého alba. Jsou zatím tři - For Your Entertainment, live Glam Nation Tour a Trespassing. Nebo vám něco říká aspoň hitovka Time for Miracles z filmu "2012"?
A nejvíc ze všeho si držme palce, aby se turné co nejdřív přesunulo do Evropy :-)

harmonogram pro volby do EP

19. března 2014 v 18:51 | Helena |  volby
Dneska vám přináším harmonogram důležitých termínů pro volby do Evropského parlamentu. Rozhodně neuvádím všechno, co který úřad dělá, ale najdete zde to podstatné, co potřebuje vědět volič. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, ptejte se v komentářích. Povídání k průběhu voleb jako takovému zveřejním až ve druhé polovině května, dřív by to nemělo smysl.

19. 2. … počátek lhůty pro podávání žádostí o voličský průkaz … občan
18. 3. … podání kandidátních listin … politické strany
24. 3. … stanovení minimálního počtu členů okrskové volební komise … starosta
8. 4. … informace o počtu a sídle okrsků na úřední desce … starosta
8. 4. … losování čísel stran
12. 4. … jmenování zapisovatelek … starosta
13. 4. … zanesení údajů do seznamu voličů - I. fáze … úřad
23. 4. … delegování členů komisí … politické strany
23. 4. … možnost domáhat se rozhodnutí soudu o chybách v seznamu voličů … občan
2. 5. … dojmenování členů komisí na neobsazená místa … starosta
2. 5. … první zasedání komisí … starosta
7. 5. … vyhrazení plakátovacích ploch … starosta
8. 5. … informování žadatele o zápis do seznamu voličů o tom, jak byla žádost vyřízena … úřad
8. 5. … oznámení o době a místě konání voleb … starosta
8. 5. … konec podávání písemných žádostí o voličský průkaz … občan
8. 5. … zahájení vydávání voličských průkazů … úřad
20. 5. … hlasovací lístky voličům … starosta
21. 5. … vyškrtávání voličů, kteří projevili vůli hlasovat v jiném státě, požádali o vydání voličského průkazu, nepožádali o přenesení svých údajů z dodatku stálého seznamu, zemřeli nebo byli přihlášeni k TP v jiné obci … úřad
21. 5. … konec podávání osobních žádostí o voličský průkaz … občan
21. 5. … uzavření stálého seznamu voličů … úřad
21. 5. … vzdání se kandidatury, odvolání … kandidát, strana
23. a 24. 5. … volby
25. 5. … zveřejnění výsledků hlasování

mladí na netu

18. března 2014 v 16:36 | Helena |  ... a dalšíDesatero bezpečného internetu pro mladistvé
 1. Nedávej nikomu adresu ani telefon. Nevíš, kdo se skrývá za monitorem.
 2. Neposílej nikomu, koho neznáš, svou fotografii a už vůbec ne intimní.
 3. Udržuj hesla k e-mailu i jinam v tajnosti, nesděluj je ani blízkému kamarádovi.
 4. Nikdy neodpovídej na neslušné, hrubé nebo vulgární maily a vzkazy.
 5. Nedomlouvej si schůzku na internetu, aniž bys o tom řekl někomu jinému.
 6. Pokud narazíš na obrázek, video nebo e-mail, který tě šokuje, opusť webovou stránku.
 7. Svěř se dospělému, pokud tě stránky uvedou do rozpaků nebo vyděsí.
 8. Nedej šanci virům. Neotvírej přílohu zprávy, která přišla z neznámé adresy.
 9. Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš.
 10. Když se s někým nechceš bavit, nebav se.

Přeloženo do slovníku matky:

1. Když se fotíš, uvědom si, co všechno je na snímku vidět. Jméno a příjmení máš na sešitech, občanka ležící na stole prozradí ještě mnohem víc.

2. Intimní fotky vůbec nepořizuj, nevíš, kdo se k nim může dostat. Tak neblbni!

3. Heslovat kvůli rodičům je nesmysl. Normální rodič Tě nešmíruje, takže ani není nutno hystericky zavírat noťas nebo vypínat konverzaci na mobilu při vstupu matky do místnosti.

4. Blbci je lepší se vyhnout všude, virtuálně je to jednodušší než v životě.

5. Rodiče mají vždycky vědět, kde zrovna jsi, ať už si rande domluvíš jakkoliv.

6. - 7. Narazíš-li na obrázek, video nebo stránky, které Tě uvedou do rozpaků, pošli příslušný odkaz. Svěřit se dospělému je sice fajn, ale nic se tím nevyřeší, krom toho, že dotyčný může být ve větším šoku než Ty.

8. Naopak velmi doporučuji se svěřit, když se počítač začne chovat divně, není dobrý nápad čekat, až si zaviruješ kompletně všechno a přijdeš o povídky napsané za poslední rok.

9. Nevěř většině informací, které najdeš na netu, zejména úžasným návodům na hubnutí a radám stran sexuálního života.

10. Toto pravidlo se na rodiče ZÁSADNĚ nevztahuje!!!

A závěrem:

11. Počítač je super, ale při mytí nádobí se taky dobře relaxuje.