OV Jihlava v dubnu

24. dubna 2014 v 16:10 | Helena |  KSČM

Ve čtvrtek 17. dubna se na svém pravidelném zasedání sešel Okresní výbor KSČM Jihlava. Tentokrát byly na programu především organizační záležitosti - příprava květnových akcí a několik informací k turnaji v malé kopané, chystanému na 14. června. Hřiště i rozhodčí pro utkání jsou již zajištěni, přihlášena je polovina předpokládaného počtu družstev. Přítomné zajímaly otázky občerstvení, sprch a dalšího zázemí pro hráče, ceny pro vítězné týmy, k zamyšlení byl dán název turnaje a především otázka, zda by se mělo jednat o jednorázovou akci nebo putovní pohár. Vše bude s konečnou platností dořešeno na květnovém jednání OV.

V květnu nás čekají dva typy akcí - prvomájové oslavy a pietní akty k připomenutí 69. výročí konce II. světové války. Setkání ke Svátku práce proběhne v Jihlavě od 10.00 hod. na Masarykově náměstí, tradičně zahraje oblíbená dechová hudba Vysočanka, vystoupí folklórní soubor Dřeváček a v 10.30 přednese hlavní projev poslanec PČR Josef Zahradníček. Oslavy doprovázené rozdáváním balónků a dalších propagačních materiálů bude moderovat Helena Vrzalová. Později, ve 14.00 se sejde Levicový klub žen k pohodovému posezení s harmonikou a občerstvením.

O něco dříve, ve 13.30 začnou oslavy v Třešti na náměstí T.G.M., a to májovou jízdou zručnosti, soutěží pro děti v jízdě na všem, co má kolečka. Účastníci budou muset prokázat nejen svoji šikovnost, ale ti starší i znalost dopravních předpisů. Po vyčerpání závodníků (tedy jejich počtu) vystoupí děvčata z místního oddílu aerobiku, následovat bude pozdrav JUDr. Drahoslava Oulehly, předsedy Legislativního výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina, který je v Třešti vždy vítaným hostem. A od tří hodin bude připraveno posezení v restauraci U Kapra s hudbou, tancem, malým občerstvením a bohatou tombolou.

Podobně pestré budou i oslavy osvobození v našem okrese. Zahájíme už 30. 4. v Sedlejově odhalením památníku padlému ruskému partyzánovi Michailu Iljiči Karpovovi. Slavnostní shromáždění u nově umístěného pomníku bude zahájeno ve 13.00 hodin. Okresní výbor vypraví z Jihlavy autobus, který nabere zájemce i v Třešti.

V pondělí 5. května od 14.00 proběhne pietní vzpomínkový akt na Vězeňském dvoře v Třešti, komponovaný pořad v režii Anny Fencíkové doprovodí položení věnců k uctění památky padlých a povražděných třešťských občanů. Následovat bude beseda s předsedou poslaneckého klubu KSČM Pavlem Kováčikem a kandidátkou do evropského parlamentu Pavlou Šlahúnkovou.

Ve středu 7. 5. v 18.00 hod. se sejdeme při příležitosti 69. výročí osvoboditelů Velkého Beranova, o den později v 10.00 na ústředním hřbitově v Jihlavě a 9. 5. položíme květiny u památníku osvobození na jihlavském náměstí Svobody. Většina těchto akcí je pořádána ve spolupráci s Klubem českého pohraničí.

A jedeme dál, květen ještě zdaleka nekončí! Už 13.5. nás čeká mítink k volbám do Evropského parlamentu v Jihlavě, kde od 14.00 vystoupí Miloslav Ransdorf, a setkání Jiřího Maštálky s občany v Třešti. Obě akce organizačně zajistí příslušné městské výbory.

Potom už se po volbách do Evropského parlamentu ve dnech 23. a 24. 5. 2014 kalendář pozvolna přehoupne do června a budeme si fandit, aby co nejlépe dopadl zmiňovaný turnaj v malé kopané. A nesmíme zapomínat na přípravu kandidátek pro komunální volby, která bude tou dobou vrcholit a bude stěžejním úkolem pro všechny organizace.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama