Superman z Vysočiny

29. dubna 2014 v 17:11 | Helena |  tak mě napadá
O víkendu oznámil hejtman Kraje Vysočina na základě výzvy ČSSD, za kterou kandidoval nejen v krajských volbách, ale i do Poslanecké sněmovny PČR, že se rozhodl neodstoupit z postu hejtmana, ani se nehodlá vzdát poslaneckého mandátu. Přitom byla taktně (nebo takticky?) opomenuta skutečnost, že tento výkonný politik je i předsedou správní rady VZP a jen tak mimochodem vykonává i praxi odborného lékaře. Ostatně přehled aktivit Dr. Běhounka najdete v mých dřívějších článcích.
Zmiňované rozhodnutí předního politika Vysočiny se dalo očekávat, už dříve na dotazy novinářů k tomuto tématu reagoval i jinými politiky oblíbenými a hojně užívanými frázemi o důvěře voličů, doplněnými zdůrazňovanou výhodností propojení obou funkcí. Výhodností pro občany, pochopitelně. Ve víkendovém stručném vysvětlení připojil hejtman ještě novou myšlenku, že Kraj Vysočina patří k těm menším, kde činnost nejvyššího představitele není tak zatěžující jako u jiných celků. Proč by právě na něj měl klást menší nároky i poslanecký mandát, který mnohé jeho kolegy plně zaměstnává, už nezmínil. Pro úplnost je třeba dodat, že jeden z platů hodlá Jiří Běhounek věnovat na charitativní činnost.
Jestli se ptáte, jak se rozhodnutí MUDr. Běhounka shoduje s medializovanou výzvou ČSSD ke vzdání se jedné z funkcí, pak nezbývá než konstatovat, že vysočinský muž č. 1 není členem této strany a jejími usneseními se zjevně necítí být vázán.
Zbývá tedy jen doufat, že souběh obou postů (a některých dalších) bude pouze zdánlivou překážkou v jejich řádném a odpovědném výkonu a pan hejtman+poslanec+předseda+lékař se ukáže být v nadpisu článku uvedeným komiksovým hrdinou. Nebo něčím hodně podobným.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama