OV KSČM JIHLAVA - duben

24. dubna 2015 v 16:05 | Helena |  KSČM
Aprílové zasedání okresního výboru zahájil předseda Pavel Kalabus připomínkou, že je třeba co nejdříve podat nominace na předsedu OV pro podzimní konference, schválen byl návrh kandidátky pro volby do Senátu Parlamentu ČR, které proběhnou v roce 2016. Následovaly informace ze 14. zasedání Ústředního výboru KSČM, kde byla hodnocena práce krajských zastupitelů, schvalovány ekonomické otázky (hospodaření 2014, rozpočet 2015) a především zazněl návrh na svolání IX. sjezdu KSČM v květnu 2016, včetně organizačního zabezpečení souvisejících výročních členských schůzí a konferencí. Konkrétní termíny pro přípravu sjezdu v jihlavském regionu budou projednány na příští schůzi OV, výroční schůze by měly proběhnout v říjnu a listopadu, konference v prosinci letošního roku. Zajímavá a zároveň varující byla zpráva o stavu členské základny. Na celém území republiky působilo ke konci loňského roku 3.250 základních organizací KSČM, jejich počet přitom stále klesá, stejně jako počty členů. Těch k témuž datu bylo 46.845, s věkovým průměrem 72,28 let. Nejvíce členů je ve věkové kategorii nad 70 let … Nových zájemců bylo v roce 2014 přijato 539, což zdaleka nemůže nahradit přirozený úbytek přibližně 3.500 osob.
Přípravou podzimních schůzí, konferencí a IX. sjezdu se zabývala i porada předsedů okresních a krajských výborů, na programu byla i tzv. permanentní kampaň (téma pro červnové jednání ÚV), organizace vnitrostranické práce a otázky financování volebního roku 2016.
Poté už se okresní výbor věnoval blížícím se květnovým událostem. Od minulého zasedání nedošlo k větším změnám, 1. máj oslaví v Jihlavě od 1000 na Masarykově náměstí s mažoretkami z Batelova, dechovou hudbou Vysočanka, přehlídkou veteránů, moderátorem Ladislavem Vejmělkem a hostem Pavlem Kováčikem, předsedou poslaneckého klubu KSČM. V Třešti zahájí na náměstí T.G.Masaryka ve 1400 soutěžní hodinkou pro děti, v 1500 následuje posezení s hudbou Seniorka a bohatou tombolou. Hostem bude předseda OV KSČM Jihlava a KV Vysočina Pavel Kalabus. Májové dny pokračují oslavami 70. výročí II. světové války, 5. 5. v Třešti - ve 1300 komentovaná prohlídka města s průvodcem, 1430 pietní akt na vězeňském dvoře, 1500 beseda s europoslankyní Kateřinou Konečnou a předsedou Klubu českého pohraničí Milanem Richterem, promítání dokumentu o závěru války v Třešti; 7. 5. v 1730 vyjde průvod ve Velkém Beranově; 8. 5. se uskuteční vzpomínkové akty v Jihlavě v 1000 na Ústředním hřbitově, kde promluví Pavel Kováčik, a v telečském regionu, kde ve 1430 položí květiny k památníku v Telči, o půlhodiny později k pomníku poručíka Karpova v Sedlejově a v 1530 v Krahulčí; 9. 5. uctí památku padlých v Brtnici a v Jihlavě na nám. Svobody, následovat bude sledování přímého přenosu přehlídky z Moskvy na OV. V Brtnici ještě k výročí konce války připravují dětský branný den, tematické soutěžní odpoledne o ceny, a sice 11. května.
Z červnových akcí předseda MěV KSČM Třešť připomněl turnaj v malé kopané Cherry cup, který se letos uskuteční právě v Třešti. Termín byl stanoven na 20. 6.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama