Prosinec 2015

oddechový čas

21. prosince 2015 v 18:37 | Helena |  ... a další
To je to přecházení nemocí, jakmile člověku trošku otrne, hned hurá do práce, kde jsme pochopitelně všichni nepostradatelní. Jenže tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu … Tentokrát byly bacily v přesile, ani jsem nestihla vyvěsit ceduli "pro nemoc zavřeno". Po čtrnácti dnech jsem sice ve stavu přibližně společensky přijatelném, ale moje příprava vánoc ustrnula ve stádiu těsně pomikulášském - zkrátka musím dohánět. Předpokládám, že vy máte koncem roku taky jiné starosti než pročítat moje články, proto si dáme společnou pauzičku a sejdeme se až v novém roce.
Všem vám přeji pohodové, klidné svátky a v roce 2016 štěstí, zdraví, lásku, zkrátka jen to nejhezčí!!!

kauza Ransdorf

8. prosince 2015 v 18:15 | Helena |  tak mě napadá
I když se jedná zjevně o soukromou akci několika osob, nijak nesouvisející s činností KSČM, už fakt, že v údajném devítimiliardovém pokusu o podvod je zapleten europoslanec Miloslav Ransdorf, jedna z nejvýraznějších tváří KSČM, celou stranou otřásá. Tím spíš, že informací je stále jako šafránu, takže média víceméně spekulují, případně přebírají neověřené zprávy slovenských kolegů. Situace je značně nepřehledná, v podstatě nikdo nic neví, navíc vývoj na švýcarské straně je na naše poměry nezvykle rychlý, podle posledních zpráv již byli všichni čtyři zainteresovaní obviněni. Přitom ještě dopoledne prokuratura tuto informaci jednoznačně popřela. Ve Švýcarsku dochází k obvinění už ve chvíli, kdy policie postoupí prokuratuře příslušný spis, což samo o sobě naznačuje, že policisté mají za to, že shromáždili dostatek důkazů. I když poté probíhá trestní vyšetřování, které může skončit zastavením, pořád je to signál, že opravdu došlo k něčemu, co porušení zákona minimálně naznačuje. Verze, kterou spolustraníkům a poté i médiím předložil Míla Ransdorf, něco podobného ovšem striktně vylučuje, k důvěryhodnosti předložených dokumentů se vyjádřil i předseda strany Vojtěch Filip. Co si z toho tedy vybrat? Podle mého jsou v podstatě tři možnosti:
1. Jde o omyl, nedorozumění a tak, čemuž se mi ale nechce moc věřit, postupovat takto vůči poslanci Evropského parlamentu na základě nějakých mlhavých podezření či hypotéz by si snad žádný policista nedovolil.
2. Ransdorf naletěl. Tomu bych naopak uvěřila velmi snadno, je to sice extrémně inteligentní člověk s neuvěřitelnými encyklopedickými znalostmi, leč zřejmě právě proto v praktickém životě téměř nepoužitelný. To ostatně prokázal už víckrát. Sám Míla tuhle možnost rezolutně popírá, ale kdo by chtěl vypadat jako trouba, že.
3. 9 miliard je 9 miliard, za takové peníze bych nedala ruku do ohně za nikoho. Tím spíš, kdyby byl přesvědčený, že má všechno zmáknuté a projde mu to.
Která varianta odpovídá realitě, případně jestli život ve své hravosti připravil ještě nějakou další, se dřív nebo později dozvíme. Do té doby budou novináři jen spekulovat a využívat situace k obvyklému tendenčnímu napadání naší strany, konečně totiž mají něco v ruce a nemusí hledat drobné pseudokauzičky a vyšumělé drby.

závěry okresní konference

7. prosince 2015 v 17:42 | Helena |  KSČM
V sobotu 5. prosince proběhla okresní konference KSČM v Jihlavě, jíž se zúčastnilo 48 delegátů ze základních organizací (14 žen a 34 mužů). Hosty byli Pavel Kalabus, předseda OV KSČM Jihlava, Pavel Kováčik, předseda poslaneckého klubu strany, a Josef Zahradníček, poslanec PČR.
Delegáti schválili zprávu o činnosti okresní stranické organizace v letech 2013 - 2015 a úkolech pro nejbližší období, zprávy okresní revizní komise a okresní rozhodčí komise. Konference stanovila stěžejní úkoly pro okresní výbor, základní organizace a všechny členy KSČM pro období nadcházejících dvou let, související především s dalším rozvojem strany a její členské základny a s volbami, které v uvedené době proběhnou.
Hlavní náplní konference byl blok voleb a nominací. Zvoleni byli:
· předseda Okresního výboru KSČM Jihlava Pavel Kalabus
· členové OV Bedřich Burian, Pavel František Daněk, Lubomír Drápela, Petr Duba, Miroslav Kříž, Jaroslav Piša, Sylvie Přibylová, Jan Svoboda, Ing. Ladislav Vejmělek, Mgr. Helena Vrzalová a Miroslav Zvolánek
· Okresní revizní komise Karel Hlaváček (předseda), Renata Kocmánková a Jaroslav Machek
· Okresní rozhodčí komise Petr Vacek (předseda), Josef Jordán a Jaroslav Šlapáček
· členové Krajského výboru KSČM Vysočina Pavel Kalabus a Jaroslav Piša
· členka ÚV KSČM Mgr. Helena Vrzalová
· kandidátka do Senátu PČR za volební obvod 52 Mgr. Helena Vrzalová
· kandidáti do Zastupitelstva Kraje Vysočina (pouze za Jihlavsko, konečná podoba kandidátky sestává ze zástupců 5 okresů) v pořadí Pavel Kalabus - Jihlava, Ing. Ladislav Vejmělek - Stonařov, Mgr. Helena Vrzalová - Brtnice, Pavel František Daněk - Jihlava, Bedřich Burian - Telč, Ing. Pavel Šlechtický - Jihlava, Ondřej Pecháček - Jihlava, Lubomír Drápela - Jihlava, Irena Lukášová - Jihlava a Renata Kocmánková - Dobronín.
Na krajské konferenci a IX. sjezdu KSČM budou okres reprezentovat Pavel Kalabus, Mgr. Helena Vrzalová, Karel Hlaváček a Miroslav Kříž, náhradníkem je Ing. Ladislav Vejmělek.
Dále byli navrženi do funkcí
· předsedkyně Ústřední rozhodčí komise Mgr. Helena Vrzalová
· předseda Krajské revizní komise a člen Ústřední revizní komise Karel Hlaváček
· člen Krajské rozhodčí komise Petr Vacek.

před okresní konferencí

4. prosince 2015 v 17:03 | Helena |  KSČM
Už tuto sobotu proběhne okresní konference KSČM v Jihlavě, setkání delegátů všech základních organizací, které se koná jednou za dva roky. Cílem jednání je především zvolit nové členy okresního výboru včetně předsedy, okresní revizní a rozhodčí komisi a vyslat zástupce regionu do krajského výboru. Vzhledem k tomu, že na květen příštího roku je svolaný sjezd strany, bude konference tentokrát volit své delegáty i tam, zástupce do Ústředního výboru KSČM, případně nominovat kandidáty na funkce ve vedení strany. Ale to pořád ještě není všechno. Na podzim 2016 proběhnou volby do krajských zastupitelstev a na Jihlavsku i do Senátu PČR, proto je třeba vybrat vhodné kandidáty. Na krajskou kandidátku by to z našeho okresu mělo být devět nebo deset zástupců, kandidát na senátora je vždy jen jeden.
Mimo voleb a nominací okresní konference projedná zprávu předsedy o činnosti organizace v uplynulém období, zprávu o hospodaření a materiály k celostranické diskusi před sjezdem - Návrh na zkvalitnění řízení organizační struktury KSČM a programové dokumenty IX. sjezdu.
Mě čeká jednak řízení celé schůze (na to se těším, jak se můžu pořádně vypovídat, jsem spokojená), navíc jsem navrhovaná na krajskou kandidátku, do boje o křeslo v Senátu PČR, potvrzená mám být do okresního a do Ústředního výboru KSČM. Taky bych se na sjezdu ráda ucházela o pozici předsedkyně Ústřední rozhodčí komise, na tom mi asi záleží nejvíc. Takhle to zní hrozně, jako že se cpu úplně všude, kam to jde, jenže to není tak úplně pravda, prostě se to jen sešlo, navíc leckde nejsou moje šance zrovna oslnivé. Ale o to přece nejde, důležité je, že se nám daří naše práce, funkce - když už, tak by to byl příjemný bonus. Ale držet palce stejně můžete J

Už pečete?

2. prosince 2015 v 17:40 | Helena |  Hry, soutěže, návody
Miniindiánky
Potřebujeme: 2 bílky, 140g cukru krupice, dětské piškoty, čokoládovou polevu
Postup: Cukr a bílky vyšleháme nad parou, až je hmota lesklá a teplá. Zdobícím sáčkem na piškot krouživým pohybem směrem nahoru nanášíme sníh. Dáme na chvíli do lednice vychladit a poléváme čokoládovou polevou. Na plechu vyloženém pečícím papírem necháme ztuhnout.
Skořicové hvězdičky
Potřebujeme: 200g hladké mouky, 140g másla, 140g cukru moučka, 2 vejce, mletou skořici, mletý hřebíček, marmeládu, balíček lískových ořechů
Postup: Na vále zpracujeme ze všech přísad (kromě marmelády) těsto. Pozor - je hodně mastné a lepí se! Vyválíme slabý plát a vykrajujeme hvězdičky. Polovinu z nich před upečením potřeme rozšlehaným žloutkem, doprostřed dáme trošku marmelády a do ní zatlačíme polovinu lískového oříšku. Při pečení marmeláda zaschne a oříšek zůstane přilepený. Upečené hvězdičky (jednu bez oříšku a nahoru druhou s oříškem) slepíme marmeládou.
Jablečné šátečky
Potřebujeme: 250g měkkého tvarohu, 250g másla, 300g hladké mouky, citronovou kůru, skořicový cukr, jablka, 1 vejce
Postup: Tvaroh s tukem, citronovou kůrou a moukou (přisypávat dle potřeby) vypracujeme na hladké těsto, které necháme půl hodiny odpočívat v chladu.
Pak na pomoučněném stole vyválíme slabý plát a vykrajujeme kolečka, na která pokládáme měsíčky malých oloupaných jablíček (můžeme je obalit v cukru). Těsto přes ně přehneme, potřeme vejcem, posypeme skořicovým cukrem a klademe na plech s pečícím papírem. Pečeme v předehřáté troubě na 170°C dorůžova. Po upečení můžeme šátečky ještě pocukrovat.
Medové tyčinky
Potřebujeme: 550g hladké mouky, 40g másla, 100g medu, 100g cukru moučka, 2 vejce, rum, citronovou kůru, vanilku, jedlou sodu, čokoládovou polevu
Postup: Máslo, cukr, med a žloutky utřeme se dvěma lžícemi vody a rumem. Vmícháme citronovou kůru, vanilku, sodu a nakonec mouku. Vypracujeme těsto, vyválíme ho, nakrájíme tyčinky a v troubě předehřáté na 180°C pečeme asi 10 minut. Vychladlé pak do poloviny namočíme v čokoládové polevě a necháme vychladnout.