Prosinec 2016

ráno jako když vyšije

9. prosince 2016 v 9:51 | Helena |  domácí historky
Některé dny by snad ani neměly začínat. Tak třeba dneska.
Včera jsem dorazila z matičky stověžaté poměrně pozdě, už se mi nechtělo nic na druhý den chystat, i řekla jsem si, že ráno bude na všechno času dost ... Za normálních okolností jistě, především za předpokladu, že zazvoní budík. Když jsem ovšem poprvé oko proloupla a upřela ho na displej, zbývalo mi do nejzazšího možného odchodu z domova 15 minut, a to ještě s tím, že na autobus to vezmu úprkem. To zas vylučovalo moji původní volbu oblečení, vzhledem k tomu, že odpoledne se hned po příjezdu z práce přesunuji do Komárovic za účelem organizace Nostalgické kavárny, jsem hodlala vyrazit v sukni, ale kdo se kdy pokoušel běžet na podpatcích, pochopí, proč se tahle varianta nedala použít. Posledních několik dnů (nebo týdnů) trávím vesměs na cestách, pročež hromada prádla určeného k žehlení dosáhla rozměrů Everestu a pohltila všechny mé do kanceláře použitelné kalhoty, takže jsem nahodila kapsáče, opláchla si obličej, do kapsy strčila řasenku s tím, že úpravy exteriéru dokončím na pracovišti, zlakovala účes do společensky přijatelného tvaru - a v té chvíli jsem zaregistrovala, že to, oč se psi přetahují, není plyšák ani moje ponožka, jak bývá zvykem, ale myš, kterou zřejmě coby dáreček rodině přinesl náš pracovitý kocourek. Smečce jsem chudáka hlodavce vydrápla a zlikvidovala, zavřela štěně do ložnice, kde si bude celý den blaženě lebedit v neustaných postelích, rezignovala jsem na prádlo, které z pračky volalo po pověšení, popadla jsem kabelku doufajíc, že je v ní alespoň mobil a peněženka, a mohla jsem vyrazit. Omyl - včera jsem si někde uhnala flek na bundě, v místě, kde se nedá přehlédnout. Převléknout a rychle do bot, zbývaly mi poslední vteřiny. Zkuste hádat - přetrhla se mi v ten moment tkanička u jediné obuvi bez podpatků, kterou vlastním? Některé dny by snad ani neměly začínat ...

předvánoční pohoda

5. prosince 2016 v 15:14 | Helena |  Pozvánky
Taky už vás pohltil kolotoč nákupů, úklidu, pečení a dalších aktivit, neodmyslitelně patřích k adventní době? Tak se na chvíli zastavte, vyžeňte z hlavy všechny ty nesmysly o dokonalé domácnosti a hromadách dárků a nalaďte se na tu správnou předvánoční notu pohody, klidu a romantiky s pořadem Nostalgická kavárna, který vám přinášíme už tento pátek 9. prosince. Od 16.00 se v kulturním domě v Komárovicích, místní části města Brtnice, můžete zaposlouchat do starých melodií, známých, i těch, které už jste dávno zapomněli, popovídat si s přáteli nad šálkem kávy nebo voňavého čaje, případně si i zatančit, zkrátka užít si příjemné odpoledne. Josef Motejl pro vás připravil pestré pásmo písniček a povídání, které potěší a pohladí po duši, o čemž už se ostatně nedávno mohli přesvědčit návštěvníci v Třešti. Vstupné je dobrovolné, pořad trvá přibližně dvě hodiny. Tak přijďte!
A ještě malé připomenutí - na zájezd do Vídně v sobotu 10. 12. zbývají poslední 3 volná místa! Vzhledem k časové tísni se můžete hlásit na tel. 739 231 154, nastoupit lze v Batelově, Jihlavě, Brtnici a Stonařově. Podrobnosti najdete v mých předchozích článcích.

malá krajská statistika

1. prosince 2016 v 13:04 | Helena |  ... a další
Zastupitelstvo Kraje Vysočina v číslech:

celkem zastupitelů 45

ženy - 8, muži - 37

starší 60 let - 11

senátoři - 3, poslanci - 4, starostové - 7, místostarostové - 6

Zastupitelé podle okresů:
Jihlava - 11, Třebíč - 9, Žďár - 9, Havl. Brod - 8, Pelhřimov - 8

(Mami, díky za spočítání :-))