PRÁVNÍ PORADNA

3. února 2017 v 11:02 | Helena |  právo a my
A když už jsem včera psala o bezplatné právní pomoci, ještě se k tomuto tématu krátce vrátím.
Od příštího týdne, tedy poprvé 6. února bude v prostorách Okresního výboru KSČM v Jihlavě, Úlehlova 5, otevřena bezplatná právní poradna. Každé pondělí od 8.30 do 15.00 můžete přijít a konzultovat své problémy, ptát se na možná řešení, hledat pomoc. Protože poradnu vedu sama, je určitě lepší si schůzku předem domluvit telefonicky (586 301 868) nebo mailem - helena.vrz@seznam.cz. Elektronicky můžete poslat i svoje dotazy, které co nejrychleji zodpovím. Jen zdůrazňuji, že se jedná o poradnu, nemohu nahrazovat notáře či advokáty, tedy nečekejte zpracování dokumentace, vyhotovení smluv a podobně. Vysvětlím vám, jak dál postupovat, jaké máte možnosti, a přidám orientaci v příslušné legislativě. Otevřeno je pro veřejnost, rozhodně nezáleží na stranické příslušnosti, to nemusíte mít obavy. Služba je bezplatná pro každého, vaše finanční situace není rozhodující, podstatné je jen to, že máte právní problém, se kterým si nevíte rady.
Těším se na vás a jsem zvědavá na první dotazy :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daniela Svobodová Daniela Svobodová | E-mail | 4. února 2017 v 10:44 | Reagovat

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou a také otázkou jak mám reagovat na verbální útok na moji osobu, vulgární jednání, urážku, nadávku.
Jednání se dopustil člověk (muž, asi 50 let), kterého neznám osobně, ale jen prostřednictvím FB a po telefonu (máme společné zájmy - vaření). Na podzim r. 2016 mne přes FB oslovil on sám; nezávazně na sobě jsme pracovali pro třetí osobu).
Po nějaké době mi k odkoupení nabídl kuchařské knihy, letos v lednu zaslal jejich seznam. Pak se ptal, zda jsem si nějaké vybrala. Na tyto jeho dvě zprávy odeslané  12. a 26. ledna jsem zatím nereagovala (neodepisovala), a včera v noci mi na FB přišla tato zpráva:

"1:56 Dalibor: i ta kráva se ozve když jdeš do chléva, mažu z  přátel arogantní kráva je horší  než  teplej nepřítel ...užij si to kundo 🙂"

Jeho jednání mne nejen překvapilo, ale i  urazilo a nechci je nechat jen tak. Ráda bych znala Váš názor na toto jeho jednání a prosím o radu, jak dále postupovat.

Děkuji za Váš čas, ochotu i radu.
Daniela Svobodová

2 helena-vrzalova helena-vrzalova | 6. února 2017 v 9:18 | Reagovat

[1]:Vzhledem k tomu, že komuninace na fb je veřejná a především doložitelná, doporučila bych Vám obrátit se s oznámením na Policii ČR. Jde o návrhový přestupek urážky na cti podle § 49 odst. 1 písm. a) zákona o přestupcích, který je platný do 1. 7. 2017. Policie věc prošetří, identifikuje obviněného a shromáždí důkazy, potom věc předá příslušné komisi k projednávání přestupků. Ta Vás vyzve k podání návrhu na projednání přestupku a poučí Vás o Vašich právech a povinnostech. Návrh musí být podán do tří měsíců ode dne spáchání. Mohla byste ho podat i rovnou, bez policie, ale osobně bych dala přednost oznámení na policii, mají přece jen větší možnosti než úředníci, hlavně pokud jde o přestupky na internetu. A u návrhových přestupků je fáze dokazování hodně důležitá, pokud by se přestupek neprokázal (chyběly by důkazy), platila byste náklady řízení ve výši 1.000,-Kč. Podívejte se do mých starších textů v rubrice "právo a my", najdete tam všechny potřebné informace.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama