Pozvánky

Aprílová diskotéka

31. března 2017 v 9:21 | Helena
Další z tanečních večerů se uskuteční tuto sobotu v restauraci Na Hřišti v Brtnici. A protože datum konání vychází na 1. dubna, zvolili jsme tentokrát název "Aprílová diskotéka". Z případných žertíků strach mít nemusíte, večer bude o úplně jiné zábavě! Připraveny jsou pro vás všechny oblíbené diskotékové hity od 80. let až po současnost, k písničkám přitom zároveň promítáme i videoklipy - i když některé vzhledem k době vzniku neodpovídají dnešním technickým požadavků, je to alespoň hezká připomínka dob minulých. A kdo by rád nezavzpomínal na mládí, že? Takže neváhejte a od osmé hodiny večerní se přidejte k nám. Budeme se těšit!

oslava MDŽ

3. března 2017 v 10:20 | Helena
Základní organizace KSČM zve všechny ženy a dívky, maminky a babičky - a samozřejmě i jejich doprovod - na oslavu Mezinárodního dne žen v neděli 5. března do hasičské zbrojnice v Brtnici. Začínáme v 15.00 hodin, každá návštěvnice na uvítanou obdrží přání, květinu a malý dáreček. Těšit se můžete, stejně jako loni, na hudbu Mustafo z Třebíče, která zahraje k poslechu i tanci. A pánové jsou vážně hodně dobří! Jako vždy si každá z přítomných žen vylosuje i dárek z bohaté nabídky, připraveny jsou drobné dekorace, různé dobroty, med, bižuterie, prostě spousta moc hezkých dárečků. Na stolech pro vás bude připraveno malé občerstvení domácí výroby, sladké i slané, káva, čaj, limonády, víno - a taky přípitek na uvítanou. Předpokládaný konec kolem šesté hodiny, takže na zábavu bude času dost. Vstup je zdarma.
Přijďte, těšíme se na vás!!!

večer plný lásky

30. ledna 2017 v 14:46 | Helena
A zase se v Brtnici bude tančit!
Mezi několikero plesů se nám podařilo vmáčknout i diskotéku pořádanou ZO KSČM v restauraci Na Hřišti. Už tuto sobotu 4. 2. od 2000 můžete popustit uzdu své fantazii a zapojit se do předvalentýnského reje s názvem "Večer (nejen) pro zamilované". Jak už sám název napovídá, hrát budeme písničky o lásce, ať už starší nebo supernové hity, hlavní je, aby chytly za srdce, navodily tu správnou romantickou atmosféru a vytáhly vás ze židlí. Správně naladit se můžete i valentýnským kostýmem nebo alespoň doplňky, které nejsou samozřejmě podmínkou, ale jen výhodou - vybereme z nich ty nejvtipnější a oceníme. Těšit se můžete i na další dvě soutěže, partnerské kutálení Fidorky a nejoriginálnější vyznání lásky. Účast v soutěžích je stejně jako všechno ostatní ryze dobrovolná. A hrajeme i na přání, takže už přemýšlejte nad tou svojí nejoblíbenější …
Těším se na vás spolu s ostatními organizátory, tak se přijďte pobavit!

předvánoční pohoda

5. prosince 2016 v 15:14 | Helena
Taky už vás pohltil kolotoč nákupů, úklidu, pečení a dalších aktivit, neodmyslitelně patřích k adventní době? Tak se na chvíli zastavte, vyžeňte z hlavy všechny ty nesmysly o dokonalé domácnosti a hromadách dárků a nalaďte se na tu správnou předvánoční notu pohody, klidu a romantiky s pořadem Nostalgická kavárna, který vám přinášíme už tento pátek 9. prosince. Od 16.00 se v kulturním domě v Komárovicích, místní části města Brtnice, můžete zaposlouchat do starých melodií, známých, i těch, které už jste dávno zapomněli, popovídat si s přáteli nad šálkem kávy nebo voňavého čaje, případně si i zatančit, zkrátka užít si příjemné odpoledne. Josef Motejl pro vás připravil pestré pásmo písniček a povídání, které potěší a pohladí po duši, o čemž už se ostatně nedávno mohli přesvědčit návštěvníci v Třešti. Vstupné je dobrovolné, pořad trvá přibližně dvě hodiny. Tak přijďte!
A ještě malé připomenutí - na zájezd do Vídně v sobotu 10. 12. zbývají poslední 3 volná místa! Vzhledem k časové tísni se můžete hlásit na tel. 739 231 154, nastoupit lze v Batelově, Jihlavě, Brtnici a Stonařově. Podrobnosti najdete v mých předchozích článcích.

mikulášská tancovačka

24. listopadu 2016 v 12:36 | Helena
V Brtnici se bude zase tančit - a tentokrát možná přijde i Mikuláš! Už tuto sobotu 26. listopadu zve ZO KSČM na další z tanečních večerů do restaurace Na Hřišti, začátek ve 2000 hodin, konec podle zájmu účastníků. Těšit se můžete na starší i zbrusu nové písničky české i zahraniční, všechny s videoklipy, a hrajeme i na přání! Vstupné 50,-Kč, každá vstupenka je slosovatelná a vyhrává některý ze sladkých dárkových balíčků. A protože má tahle zábava podtitul "mikulášská", dostaví se světec osobně v doprovodu anděla a čerta, nadělovat ovšem bude netradičně, losováním tomboly. Připravené jsou zajímavé ceny, většinou dobroty, jak už to na Mikuláše bývá. Připravili jsme pro vás i malé překvapení, které z pochopitelných důvodů nebudu prozrazovat, jen napovím, že budete mít možnost získat jednu hodně netradiční upomínku.
Neseďte v sobotu doma, přijďte za námi. Přijďte se pobavit a vyřádit se!

zájezd do Vídně

9. listopadu 2016 v 8:41 | Helena
Adventní trhy v Schonbrünnu, kde můžete ochutnat celou řadu vyhlášených punčů, místní speciality, nakoupit dárky, případně i navštívit ZOO, jejíž největší atrakcí je panda (vstupné do ZOO 18.5 euro, mládež do 18 let 9 euro, děti do 6 let zdarma). Metrem, jehož zastávka je nedaleko, si můžete zajet k radnici, kde jsou největší trhy, atrakce pro děti a probíhá zde celodenní program, nebo na náměstí Marie Terezie s typickou vesničkou - nebo kamkoliv jinam (namnožené pokyny každý účastník obdrží), večer se potom pokochat pohledem na Vídeň s vánoční výzdobou a slavnostním osvětlením. Příjemná bude i cesta luxusním autobusem společnosti Mivar. To vše v sobotu 10. prosince - odjíždíme v 8.30 z Třeště od spoláku nebo v 9.00 z brtnického náměstí. Předpokládaný příjezd k Schönbrunnu kolem poledne, domů autobus odjíždí v 18.00 hodin. Cena zájezdu 440,-Kč, z toho 200,-Kč vybíráme jako nevratnou zálohu. Kapacita je 50 míst. Najděte si volnou chvilku v předvánočním shonu a pojeďte načerpat tu správnou náladu! Srdečně zvou ZO KSČM Brtnice a MěV KSČM Třešť.

Nostalgická kavárna

17. října 2016 v 14:27 | Helena
Zastavte se v ruchu všedního dne a přijměte pozvání do Třeště, kde v příjemném prostředí cukrárny v Schumpeterově domě v úterý 25. října proběhne první z večerů navzvaných "Nostalgická kavárna". Od 16 hodin se můžete zaposlouchat do melodií let 60. a 70., které poutavým výkladem doprovodí Josef Motejl. Představí známé písničky v méně známém provedení, videoklipy, porovná české a zahraniční verze, připravené má i hudební hádanky. Vstupné 30,-Kč určitě není nijak vysoké. Posezení u kávy v doprovodu vzpomínek pro vás připravily třešťská a brtnická organizace KSČM, které doufají, že budete odcházet okouzleni a rádi se znovu vrátíte.

setkání pod Kunětickou horou

31. srpna 2016 v 14:08 | Helena
Už tuto sobotu 3. září se jako každý rok sejdou pod Kunětickou horou členové a příznivci KSČM, obvyklá účast je kolem dvou tisíc návštěvníků. Z Jihlavy vyráží autobus, místa jsou stále ještě volná, pokud máte zájem, můžete se přihlásit na okresním výboru KSČM, klidně i mým prostřednictvím. Na rozlehlém travnatém prostranství pod malebným hradem vás čeká nepřeberně zábavy! Oficiální program na hlavním pódiu začíná v 1000, kdy na rozproudění krve zahraje country kapela TOMY Opočno, o hodinu později následována hosty z TV Šlágr - Veselou Trojkou Pavla Kršky a ve 1400 Podkověnkou - dechovkou s humorem . Mezitím si návštěvníci mohou projít areál, okouknout zboží na stáncích a především se po cestě občerstvit. Výběr bývá bohatý, od piva, vína, limonád a teplých nápojů, přes polévku, až po grilovaná kuřata, klobásky, uzenou šunku nebo třeba langoše. Mezi nejoblíbenější patří určitě prodejce nabízející pravou moravskou slivovičku … V diskusním stanu bude možné pohovořit s představiteli strany, poslanci Evropského parlamentu a Sněmovny a kandidáty pro blížící se volby v debatách moderovaných Hanou Horskou z Královéhradeckého regionu a poprvé zástupcem Vysočiny - Milanem Plodíkem, lídrem naší kandidátky pro volby do krajského zastupitelstva. Hosté vystoupí i ve 1300 na pódiu v rámci mítinku "Volíme kandidáty KSČM" , následně proběhne předání cen Spolku českých novinářů. A kdo bude mít politiky a politiků už dost, může se nechat zlákat siluetou hradu, hrdě čnící nad loukou, na níž slavnost probíhá, k jeho návštěvě, jiní se podle směrovek vydají třeba k nedaleké Perníkové chaloupce, další raději posedí ve stínu slunečníků. Protože sraz "na Kuňce" je především o setkávání s přáteli, pohodové atmosféře a vzájemné soudržnosti. Vstupenky jsou slosovatelné, vyhrát můžete televizi, zájezd a další zajímavé ceny. Tak neváhejte!

Brtnická pouť

26. srpna 2016 v 15:40 | Helena
Poslední srpnový víkend patří v Brtnici tradičně pouťovému veselí. A že to není jen tak ledajaká pouť, ale pestrá, hlučná a voňavá akce se spoustou kolotočů, stánků a zábavy!
Už dneska si můžete vybrat ze dvou tanečních zábav, v Hoffmannově stodole to od 1800 budou countryoví Brexpres a Dostavník, v klášterní zahradě taneční Reflexy začínají o dvě a půl hodiny později.
Sobotou bude hudba provázet po celý den, v klášterní zahradě se uskuteční další ročník festivalu "BRTFEST" se skupinami Spolektiv, The Shots, Fontána a Major Major, večerní zábava bude tamtéž patřit oblíbenému Kalybru. Co neuslyšíte nikde jinde, je zpěv ponocného z věže farního kostela (to je ten na náměstí), odkud zazní volání do všech světových stran ve 2100. Letos to bude zážitek vpravdě jedinečný, protože kostel před týdnem přišel kvůli poškození broukem tesaříkem o svoji špici, která se momentálně restauruje.
V neděli si můžete pořádně užít na kolotočích, mezi stánky a ochutnáváním nejrůznějších dobrot, a od tří hodin odpoledne se přesunete opět do klášterní zahrady, tentokrát na promenádní koncert dechových hudeb Vysočanka a Stříbrňanka.
Po oba dva pouťové dny budou otevřeny i výstavy, moje oblíbená oblastní výstava drobných zvířat v chovatelském areálu (vchod vedle nákupního střediska), v Domě Valdštejnů "Collaltovské statky na Žďársku", připomínající bývalé majitele brtnického zámku nebo místně laděná expozice "Z dávných i nedávných dob Brtnice a okolí", v Hoffmannově domě stálá odborná prezentace a v Kábově domě, tedy prostorách, kam se běžně nedostanete, připravil místní fotoklub nostalgickou "Výstafku" fotografií a dobových předmětů.
Co říkáte, je z čeho vybírat, ne? Tak hlavně neseďte doma!!!

pohádkový parní vláček vyjíždí

11. srpna 2016 v 11:09 | Helena
Vypravte se s námi na dobrodružnou cestu pohádkovým vláčkem! Už tuto neděli 14. srpna vyjede na trase Slavonice - Dačice extra speciální parní vlak, do něhož můžete nasednout a užít si báječnou zábavu. Ta začíná už na slavonickém nádraží, kde jsou od 11.00 připraveny pro děti hry a soutěže s pohádkovými bytostmi o spoustu nejrůznějších cen, skákací hrad a další prima překvapení. Dospělí si můžou poslechnout živou muziku a popovídat s přítomnými kandidáty do Zastupitelstva Jihočeského kraje a kandidátkou KSČM do Senátu, Mgr. Helenou Vrzalovou, o všem, co je zajímá, trápí, podělit se o své nápady a připomínky. Času bude dost, vlak vyráží na cestu až ve 12.10. Jízdné je zdarma a svézt se můžete do Dačic, kde budou pokračovat dětské radovánky přibližně půl hodiny, potom se vláček ve 13.30 vrací do Slavonic. Jízdu vám zpříjemní harmonikář a strašidýlka, která pojedou s vámi, nebo můžete čas využít k občerstvení v bufetu. Tuhle akci si rozhodně nenechte ujít, těším se na vás!
 
 

Reklama